top of page

Rowerowym szlakiem, czyli Pogorzelica na dwóch kołach

Jest przynajmniej kilka powodów, aby Pogorzelicę i jej okolice przemierzać na dwóch kołach. Tylko niektóre z nich to: malownicze widoki, piękna przyroda, doskonałe trasy krajobrazowe i sprzyjające warunki naturalne – wszystkiego tego możemy spodziewać się na polskim wybrzeżu. Nie trzeba też wspominać o zbawiennej roli sportów rowerowych, a nawet rekreacyjnych wycieczek, ponieważ ich doskonały wpływ na nasz organizm i samopoczucie to już rzecz powszechnie znana. Dlaczego rower nad polskim morzem to doskonały pomysł? Gdzie wypożyczyć rowery dla singla oraz całej rodziny? O tym kilka słów poniżej.


Tras do przemierzenia w gminie Rewal jest przynajmniej kilka i tylko od naszej wyobraźni, kondycji oraz ilości wolnego czasu zależy, które z nich zdecydujemy się pokonać. Mnogość oddanych do użytku szlaków pozwala na tworzenie kilkudniowych wypraw i interesujących kombinacji, które pozwolą nam na pełne poznanie najpiękniejszych rejonów rewalskiego wybrzeża w tym malowniczych obszarów samej Pogorzelicy.

Wskazane przez nas szlaki różnią się trudnością, długością, mijanymi po drodze warunkami krajobrazowymi, atrakcjami i zabytkami. Różnorodność tras sprawia, że niemal każdy, zarówno bardziej zaawansowany, jak i mniej wprawiony amator dwóch kółek, powinien znaleźć drogę idealną dla siebie.

Wschodni Szlak Łącznikowy ma długość 4,2 km. Trasa zaczyna się w Rewalu i kończy w Niechorzu. Czeka nas gruntowa droga, przemierzanie odcinków w nadmorskich miejscowościach oraz mijany po drodze cmentarz, latarnia morska i w końcowym etapie Nadmorska Kolej Wąskotorowa


Dłuższą drogę, bo aż 10 km, przyjdzie nam pokonać, jeżeli zdecydujemy się na Rewalską Krainę Słońca. Przemierzymy tu nawierzchnie mieszane, asfalt, kostkę i szutry, więc urozmaicona trasa jest gwarantowana. Zaczynamy w Rewalu przy hali sportowej, przejeżdżamy Trzęsacz i Śliwin, a kończymy w miejscu startu. Mijamy pomnik Romea i Julii, Małego Księcia, Aleję Róż, tarasy widokowe, pomnik przyrody, czy Nadmorską Kolej Wąskotorową.

Krótka, bo zaledwie 3-kilometrowa trasa czeka nas na Zachodnim Szlaku Łącznikowym. Nie oznacza to jednak, że będziemy się na nim nudzić. Czeka nas zróżnicowana nawierzchnia, niewielki podjazd, pomniki przyrody i widok na Bałtycki Krzyż Nadziei, a nawet droga przez las. Zaczynamy w Pobierowie, a docieramy do Pustkowa.


Umiarkowany wysiłek zapewni nas Szlak Śladami Zabytków Architektury. Przyjdzie nam przemierzyć Trzęsacz, Dreżewo i Pustkowo. Na trasie malowniczego szlaku mijamy pomniki przyrody, neogotycki kościół, zespół pałacowo-folwarczny, Nadmorską Kolej Wąskotorową i zespół pałacowo-parkowy pochodzący z 1860r.


Leśna droga, a tym samym piękna, przyrodnicza trasa czeka nas na Szlaku Leśnym Duktem. Startujemy przy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i od razu zmierzamy w kierunku lasu. Mijamy zarastające Jezioro Konarzewo, wydmowe pagórki i niewielki podjazd. Zaczynamy i kończymy w tym samym miejscu.

Szlak Śladami Rybołówstwa Morskiego swoją nazwę zawdzięcza mijanemu po drodze Muzeum Rybołówstwa Morskiego, do którego warto chociaż na chwilę wstąpić, aby nacieszyć oko znajdującymi się w nim eksponatami. Trasa rowerowa rozciąga się na długości około 4 km. Przemierzamy Niechorze i Pogorzelicę. Na trasie napotkamy rzeźby rodziny na rowerach, które będą dodatkową motywacją podczas jazdy.

Około 9 km pasjonującej trasy zapewni nam Szlak Jeziora Liwia Łuża, czyli trasa naturalnego piękna i wyjątkowych krajobrazów. Równie dobrym pomysłem będzie wybranie Szlaku Śladami Historii w Niechorzu, na którym możemy podziwiać zabytkową zagrodę chłopską pochodzącą z XVIII-XIX w oraz latarnię morską. Warto także udać się w krotką trasę Letniskowym Szlakiem Pobierowa, który pozwoli nam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza oraz piękne, leśne widoki.


Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zabranie własnego roweru, czy wypożyczenie sprzętu na miejscu, wybranie tego rodzaju aktywności będzie świetną okazją nie tylko na doskonałe spędzenie czasu i poprawienie kondycji, ale przede wszystkim poznanie najpiękniejszych miejsc rewalskiego wybrzeża. W POLLI Apartamentach znajdzie się miejsce na przechowanie Państwa własnych rowerów, a w przypadku chęci wypożyczenia rekomendujemy kontakt z Rewal Bike System


Rowerowa turystyka zdobywa coraz więcej zwolenników i trudno się temu dziwić. Tym bardziej polecamy przemierzanie nadmorskich miejscowości i ich okolic właśnie na dwóch kołach.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page