top of page

Aktywny wypoczynek w Pogorzelicy


Wielu z nas nie wyobraża sobie idealnego wypoczynku bez aktywnych form spędzania czasu. Nadmorski rejon Pogorzelicy to obszar idealny do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Atuty w postaci świetnych uwarunkowań przyrodniczych wspiera dodatkowo doskonała infrastruktura, czyli obecność licznych obiektów sportowych. Pogorzelica i jej okolice to nie tylko gwarancja nadmorskiego relaksu, ale też świetna destynacja dla aktywnych.


Nadmorskie krajobrazy rewalskiego wybrzeża najlepiej podziwiać podczas spacerów, rowerowych wypraw, joggingu lub nordic-walkingu. Liczne trasy prowadzą przez szlaki o zróżnicowanej nawierzchni. Po drodze czekają interesujące punkty widokowe i malownicze miejscowości, takie jak Trzęsacz z murami zabytkowego kościoła, Pustkowo o przepięknej szerokiej plaży, Niechorze z latarnią morską, Pobierowo z długim i szerokim deptakiem, czy Rewal z punktem widokowym tuż przy morzu. Nie musimy zabierać ze sobą roweru, ponieważ na miejscu znajdują się liczne wypożyczalnie sportowego sprzętu – np. autoryzowany Rewal Bike System:

Doskonałe warunki naturalne polskiego wybrzeża zapewnią wyjątkową, przyrodniczą i miejską scenerię przez całą trasę. Natrafimy na urokliwe uliczki, parki i leśne ścieżki. Miniemy także miejscowe zabytki i pomniki przyrody, przy których warto robić sobie krótkie przystanki urozmaicające naszą wyprawę. Bardziej aktywni zainteresują się 10-kilometrowym Szlakiem Rewalskiej Krainy Słońca i Szlakiem Śladami Zabytków Architektury. Zwiedzający Pogorzelicę mogą wybrać Szlak Leśnym Duktem, a zwolennicy podziwiania przyrody odnajdą mnóstwo atrakcji na Szlaku Jeziora Liwia Łuża:

Pobyt w Pogorzelicy mogą urozmaicić sobie także amatorzy sportów ekstremalnych. Wystarczy, że udadzą się do jednej z pobliskich miejscowości, czyli do Niechorza, Rewala lub Pobierowa. To tam znajdują się doskonale wyposażone, profesjonalne i bezpłatne skateparki. Można więc z powodzeniem zabrać swoje deskorolki, rowery bmx i rolki lub zwyczajnie poobserwować imponujące akrobacje odważnych sportowców. Spragnieni adrenaliny i większych emocji mogą również udać się do Trzęsacza i spróbować swoich sił w locie paralotnią. Niesamowite widoki i ekscytujące chwile w powietrzu będą zapewnione.


Atrakcje dla siebie odnajdą także pasjonaci gry tenisowej. W Pogorzelicy mieści się przynajmniej kilka kortów tenisowych o różnych nawierzchniach, które będą idealne zarówno dla amatorów tej gry, jak i profesjonalnych graczy. Z wielu z nich można korzystać w godzinach wieczornych dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu. Dla tych, którzy tenisa wolą tylko oglądać, co roku odbywa się turniej tenisowy Pustkowo Cup.


W pobliskim Rewalu i Niechorzu funkcjonują imponujące kompleksy sportowe, które będą idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy preferują gry zespołowe, sporty lekkoatletyczne, czy korzystanie z siłowni. Boiska piłkarskie, do siatkówki i koszykówki powinny zachęcić każdego amatora tych sportów.


Nie zapominajmy, że plaże, które znajdują się w bardzo bliskiej odległości od luksusowych Apartamentów POLLI, są idealnym miejscem na wszelkiego rodzaju aktywność. Jogging nad samym morzem, siatkówka plażowa, beach soccer, frisbee, czy badminton – są to świetne pomysły na aktywne spędzanie czasu w nadmorskich miejscowościach.


Pogorzelica i jej okolice wyróżniają się doskonałymi warunkami naturalnymi, które powinny przyciągnąć wielu pasjonatów sportów uprawianych na świeżym powietrzu. Nadmorska bryza, piękne widoki na polskie wybrzeże i sprzyjający klimat skutecznie przyczynią się do wzrostu kondycji i odczuwania jeszcze większej przyjemności ze sportu przy jednoczesnych korzyściach dla naszego zdrowia.

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page