top of page

Jak dostać się do Pogorzelicy – dogodny dojazd nad morze


Do nadmorskiej Pogorzelicy, podobnie jak do innych miejscowości na polskim wybrzeżu dostaniemy się na kilka dogodnych sposobów. Każda z osób planująca swój wypoczynkowy pobyt w Apartamentach POLLI może wybrać preferowany przez siebie sposób transportu. Warto zapoznać się z przydatnymi informacjami, wskazówkami i najlepszymi połączeniami komunikacyjnymi, które będą gwarancją odpowiedniego komfortu.


Najbardziej oczywistym i najczęściej wybieranym środkiem transportu jest samochód. Optymalne połączenie drogowe z wybrzeżem ma stolica. Jeżeli podróżujemy z Warszawy, mamy kilka opcji – przejazd płatny autostradą lub drogą krajową nr 10. W tym pierwszym przypadku będziemy musieli się liczyć ze sporymi korkami przy bramkach poboru opłat, które mogą skutecznie uprzykrzyć życie kierowców podczas wakacji. Nawet jeżeli podróżujemy z południowej części Polski nie powinniśmy mieć problemu z wybraniem szybkiej i komfortowej trasy do Pogorzelicy. Dobrym pomysłem będzie przejazd autostradą z odcinkiem w Niemczech. Alternatywą autostrad zawsze pozostają drogi krajowe, po których najlepszym przewodnikiem będzie sprawdzona nawigacja. Co istotne, każdy z gości Apartamentów Polli ma zapewnione miejsce parkingowe.

Pogorzelica to także miejsce, do którego dostaniemy się za pośrednictwem komunikacji kolejowej. Szczególnie polecamy ten rodzaj transportu osobom, które oczekują niezapomnianych, wakacyjnych atrakcji, ponieważ ostatni etap naszej podróży to wyprawa Nadmorską Koleją Wąskotorową tzw. wąskotorówką. Po dostaniu się do Gryfic standardowym transportem, wybieramy się na Dworzec Gryfice Wąs i stamtąd rozpoczynamy naszą przejażdżkę zabytkową kolejką. Należy mieć jednak na uwadze, że Wąskotorówka funkcjonuje jedynie w okresie wakacyjnym, czyli od końca kwietnia do końca września. Przez cały rok bezproblemowo dostaniemy się do Gryfic, z których powinniśmy zapewnić sobie alternatywny transport. Warto również wybrać trasę pociągową do innej, pobliskiej, nadmorskiej miejscowości, takiej jak np. Kołobrzeg lub Trzebiatów. Powinniśmy jednak liczyć się z przesiadkami.

Popularnym sposobem na dojazd do Pogorzelicy z miast znajdujących się w północnej części Polski jest transport busowy lub autobusowy PKS. W takim przypadku również powinniśmy liczyć się z przesiadkami, jednak funkcjonują również połączenia bezpośrednie, np. ze Szczecina.


Jeżeli czeka nas długa droga do polskiego morza i chcielibyśmy ją jak najbardziej skrócić, powinniśmy wziąć pod uwagę transport lotniczy. Co prawda, nie dostaniemy się za jego pośrednictwem do samej Pogorzelicy, ale możemy w znaczący sposób zmniejszyć czas potrzebny na przebycie połowy mapy Polski. Bezpośrednie loty z Warszawy do Szczecina to doskonały wybór dla osób ceniących sobie przede wszystkim wygodę. Tym bardziej, że tego rodzaju podróż nie musi obciążona dużymi kosztami, jeżeli lot zarezerwujemy z dużym wyprzedzeniem u jednego z tanich przewoźników.

Polacy coraz częściej wybierają wypoczynek w Apartamentach POLLI przy polskim wybrzeżu. Wielu turystów docenia walory przyrodnicze oraz krajobrazowe naszego morza, wyjątkowość plaż oraz doskonałe warunki wypoczynkowe. Wciąż usprawniania sieć komunikacyjna sprawia, że podróż do Pogorzelicy nie musi już kojarzyć się z monotonną, długą i uciążliwą wyprawą.

Comentários


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page