top of page

Pogorzelica nie tylko latem - sezon trwa tutaj przez cały rok


Chociaż większość z nas kojarzy nadmorskie miejscowości przede wszystkim z letnim wypoczynkiem, Pogorzelica zdecydowanie nie wpisuje się w ten schemat. Tutaj także inne pory roku są idealnym czasem na spędzenie wymarzonego urlopu.


Wspaniały krajobraz Pogorzelicy, dogodnie usytuowane, luksusowe Apartamenty Polli, liczne atrakcje w okolicy oraz przyroda urzekająca przez 12 miesięcy to cechy tego miejsca. Zalet letniego wypoczynku nad morzem jest wiele. Piasek na plaży jest wtedy gorący, słońce rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, a woda świetnie nadaje się do kąpieli, a przy tym zapewnia orzeźwienie podczas największych upałów. Towarzyszy nam wakacyjny humor, piękne widoki na malownicze wybrzeże i sosnowe lasy. Plażujemy, opalamy się, zwiedzamy i spędzany wymarzony, rajski urlop.


Idealne zakwaterowanie zapewnią Apartamenty POLLI, które znajdują się w 100-metrowej odległości od plaży, co z pewnością uatrakcyjni pobyt na wybrzeżu. Chociaż lato mocno przyciąga turystów i zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku nad morzem, mamy wiele do zaoferowania zarówno przed, jak i po sezonie. Doskonałym pomysłem jest przybycie do Pogorzelicy w czasie wiosny, kiedy przyroda jest szczególnie piękna i pozostaje w pełnym rozkwicie. Szczególne wrażenie robi wtedy rezerwat jeziora Liwia Łuża oraz sosnowy bór bażynowy.

Jest to także świetny okres na podziwianie tutejszych ptaków, które szczególnie upodobały sobie zieloną okolicę Pogorzelicy. Znane powiedzenie: wiosną przyroda budzi się do życia, jest na polskim wybrzeżu wyjątkowo prawdziwe. Jedna z najpiękniejszych pór roku to także okres, w którym nadmorskie miejscowości nie przeżywają jeszcze turystycznego oblężenia. Cieszymy się więc naturalnym krajobrazem, pogodą, która jest już coraz cieplejsza oraz ustronnym wypoczynkiem z dala od zgiełku. Nasze wyjątkowe Apartamenty będą idealnym przystankiem. Luksusowe pokoje urządzone ze smakiem będą idealnym uzupełnieniem odprężających wycieczek.


Atrakcje Pogorzelicy, takie jak miejscowe zabytki, rezerwaty przyrody i malownicze widoki warto poznawać np. na rowerze. Po sezonie Pogorzelica również nie traci na swojej atrakcyjności. Wtedy też naszych gości szczególnie cieszą urokliwe spacery wzdłuż wybrzeża, wycieczkowymi trasami oraz leśnymi ścieżkami. Jesień to okres, kiedy właśnie drzewa ukazują swoje wyjątkowe piękno, dlatego tym bardziej polecamy krótsze lub dłuższe wyprawy wzdłuż urzekających, pogorzelickich jezior.


Jesienne lasy przyciągają także tych, którzy są zainteresowani ich wspaniałymi okazami. Amatorzy grzybobrania z pewnością świetnie poczują się w Pogorzelicy właśnie w tym wyjątkowym, jesiennym czasie. Wtedy też do zwiedzania zachęcają wspaniałe zabytki gminy Rewal, takie jak latarnia morska, czy owiane legendami ruiny kościoła na klifie. Najmniej oczywistą porą roku w przypadku nadbałtyckich miasteczek i ich okolic jest zima. Zazwyczaj ten czas traktuje się jako okres całkowitego końca sezonu i braku perspektyw na udany, nadmorski wypoczynek. Zima zapewnia niskie temperatury, ale to wcale nie oznacza, że nie ma nam nic do zaoferowania. Bałtyk, plaże, parki i lasy Pogorzelicy odsłaniają wtedy swoje nowe oblicze, a krajobraz jest równie malowniczy, co ten letni.


Zimowe widoki nad morzem mogą być szczególnie inspirujące i świetnie wpłyną na udany wypoczynek. Polecamy ten okres także osobom poszukującym przede wszystkim ustronnego miejsca do pracy, kontemplacji i wyciszenia, które odnajdziemy w luksusowych i doskonale wyposażonych Apartamentach Polli. Pogorzelica cieszy się tak pięknym krajobrazem, wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi i atrakcjami turystycznymi, że każda pora roku będzie idealnym czasem, aby tu przybyć. Wakacyjne plażowanie, wiosenne wycieczki, jesienne grzybobranie, czy zimowe wyciszenie i wypoczynek – każdy z nas może odkryć nadmorską Pogorzelicę na nowo w różnych miesiącach roku.


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page