top of page

Pogorzelica o każdej porze roku


Większość z nas nadmorski wypoczynek kojarzy z sezonem wakacyjnym i gorącym latem. Nic bardziej mylnego, ponieważ polskie wybrzeże może kojarzyć się z wymarzonym urlopem o każdej porze roku. I chociaż letnie podróże w stronę Bałtyku mają swój niezaprzeczalny urok i mnóstwo zalet, równie wiele powodów by czas wolny spędzać nad morzem, odnajdziemy jesienią, wiosną, a nawet zimą.


Do plażowego urlopu w porze innej niż lato zazwyczaj podchodzimy sceptycznie. Obawiamy się niższej temperatury i niesprzyjających warunków atmosferycznych lub mniejszej ilości atrakcji. Spróbujemy jednak obalić kilka mitów związanych z pozasezonowym wypoczynkiem nad polskim morzem.

Wbrew ogólnemu przekonaniu, plaża nie jest tylko miejscem opalania i wygrzewania się w pełnym słońcu. Wciąż jeszcze nie każdy zdążył się przekonać o uzdrawiającej sile nadmorskiej bryzy i kojącego krajobrazu malowniczego wybrzeża. Plażę warto czasem potraktować jako miejsce urokliwego spaceru ze zniewalającym widokiem. Piękno naturalnej promenady da się uchwycić zwłaszcza w porze wiosennej, jesiennej i zimowej, kiedy tradycyjny, plażowy wypoczynek schodzi na plan dalszy, a pozostaje cieszenie się nadmorskim krajobrazem.


Dużą zaletą spędzania czasu w nadmorskiej Pogorzelicy poza ścisłym sezonem jest znacznie mniejsza ilość turystów. Kto z nas nie chciałby przynajmniej raz oderwać się od zgiełku hałaśliwych miast i ominąć tłumy zwiedzających, a tym samym cieszyć się niezmąconym spokojem i ustronnym wypoczynkiem? Polskie wybrzeże z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem także zagranicznych przyjezdnych, co oznacza, że często jedynym sposobem na cichy urlop jest przybycie nad Bałtyk w porze nieletniej.

Ustronny i spokojny wypoczynek z pewnością przypadnie do gustu osobom starszym, ale też zakochanym, którzy obierają polskie wybrzeże za cel swojej romantycznej wyprawy. Wiosenna i jesienna aura skutecznie sprzyjają urokliwemu wypoczynkowi w niezapomnianej atmosferze. Przybycie w takim okresie do Pogorzelicy polecamy również osobom, które nie myślą o wypoczynku, ale raczej kreatywnej pracy w dobrych warunkach. W takim przypadku nawet zima może zapewnić odpowiednią atmosferę do owocnego wypełniania zawodowych obowiązków.

Nie zapominajmy o tak koniecznych w trakcie urlopu atrakcjach. To one urozmaicają nasz pobyt, spełniają też ważną rolę podczas nadmorskiego wypoczynku. Miasteczka na polskim wybrzeżu wcale nie zamierają poza sezonem. Wciąż możemy liczyć na dobrą kuchnię i świetną kwaterę w Apartamentach POLLI, których szczególnym atutem jest zaledwie 100-metrowa odległość od samego morza. Poranne bieganie? Popołudniowe podziwianie wybrzeża? A może wieczorny, romantyczny spacer? To wszystko jest możliwe o każdej porze roku. Poza plażą czeka nas również Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która działa od końca kwietnia do końca września, a także niemal zawsze otwarte zabytki, jak chociażby latarnia morska w Niechorzu.


Powszechna opinia o krótkim sezonie w nadmorskich miejscowościach wcale nie musi być i nie jest prawdą. Zachęcamy więc do przełamania tego stereotypu i rozpoczęcia swoich wakacyjnych przygód nie tylko w okresie wakacyjnym.

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page