top of page

Pogorzelica dla zakochanych


Walentynki dla każdej zakochanej pary powinny mieć wyjątkową oprawę i odbywać się w szczególnym miejscu. Święto miłości kojarzy się przede wszystkim z romantycznymi chwilami i atrakcjami, które sprawią, że ten czas stanie się czymś niezapomnianym i umocni uczucie zakochanych. Dlatego idealną propozycją dla par będzie spędzenie Walentynek nad pięknym, polskim morzem w Pogorzelicy, które jeszcze więcej romantycznego uroku zyskuje właśnie w porze późnozimowej.


Jeżeli chcemy podkreślić wagę, jaką ma dla nas związek, a Walentynki są idealną okazją do okazywania przywiązania, powinniśmy zadbać o odpowiedni poziom komfortu naszej drugiej połówki oraz jak najwyższy standard wypoczynku. Luksusowe apartamenty Polli są połączeniem wysokiej dbałości o detale, eleganckiego wystroju i wygody w najlepszym wydaniu. Ich dodatkowym atutem, który w przypadku walentynkowego wypoczynku odegra szczególną rolę, jest bliskość plaży. Zaledwie 100 metrów dzieli nas od malowniczego wybrzeża. Będziemy wypoczywać nad samym morzem. Wystarczy krótki spacer, aby znaleźć się w najbardziej reprezentatywnym miejscu Pogorzelicy i w towarzystwie kochanej osoby cieszyć się niezapomnianym widokiem na łagodną taflę wspaniałego, polskiego akwenu bałtyckiego.

Szum błękitnych fal, dźwięczna muzyka wydawana przez mewy i romantyczny widok na wybrzeże Morza Bałtyckiego, to idealne warunki do spędzania wyjątkowych Walentynek, jednak nie jest to jedyna atrakcja Pogorzelicy. Nadmorskie miasto słynie ze szczególnych walorów przyrodniczych, które zachwycą każdego zwolennika naturalnego piękna. Wystarczy udać się na spacer połączony z podziwianiem kilku najciekawszych, przyrodniczych miejsc Pogorzelicy, aby przekonać się o wielkiej urodzie tutejszego krajobrazu.


Jedną z nadzwyczajnych, miejscowych atrakcji jest sosnowy bór bażynowy, czyli malowniczy las położony wzdłuż wybrzeża. Charakterystyczne cechy tego lasu, takie jak gęsto rosnące drzewa, nieregularność ich koron oraz fantazyjne kształty konarów i pni nadają miejscu dodatkowych atutów i sprawiają, że tutejsze okazy prezentują się niezwykle spektakularnie. Jeżeli do tego dodamy interesujące gatunki roślin, możemy mieć pewność, że spacer tutaj z ukochaną osobą będzie pięknym i szczególnym przeżyciem.

Idealne miejsce dla dwojga, to także Jezioro Konarzewo. Czeka nas tutaj nastrojowa cisza przerywana tylko czasem śpiewem ptaków i piękne widoki, które płytki akwen jeziora tworzy wraz z pasem „Liwskiego Lasu”. Popularnym celem urokliwych spacerów, wycieczek i rowerowych tras jest Jezioro Liwia Łuża, czyli bałtycki akwen przybrzeżny. Miejsce to jest częścią rezerwatu ornitologicznego. Malowniczą panoramę zaobserwujemy też na obszarze Kanału Liwka łączącego Liwią Łużę z Morzem Bałtyckim. Tutaj natkniemy się na wspaniałe olchy. Atrakcją przybrzeżnego akwenu są łabędzie nieme, które stanowią jeden z najbardziej znanych symboli miłosnych. Nic tak nie umocni uczucia i nie rozpali namiętności w związku, jak widok zakochanych łabędzi.


To właśnie łabędzie stały się inspiracją do założenia rezerwatu Liwia Łuża. Romantyczny spacer trasą przebiegającą przez urokliwe ścieżki rezerwatu będzie idealną formą spędzenia czasu dla dwojga.


Nastrojowy widok malowniczego wybrzeża w Pogorzelicy połączony z pięknymi trasami spacerowymi i rowerowymi, to idealne atrakcje walentynkowego weekendu dla zakochanych. Wyobraź sobie romantyczny czas spędzony na plaży – tylko Wy i morze... Jeżeli święto miłości chcesz spędzić w sposób szczególny, Walentynki w Pogorzelicy to idealny wybór dla Ciebie i Twojej osoby towarzyszącej.

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page