top of page

Atrakcje Pogorzelicy


Spędzanie czasu wolnego w Pogorzelicy, podczas pobytu w POLLI Apartamentach, to nie tylko wypoczynek nad morzem i zwiedzanie malowniczego wybrzeża, ale też wodne atrakcje w zupełnie innym, nowym wydaniu. Miejscowość może poszczycić się nowoczesnym, kompleksowym aquaparkiem, który dostępny jest dla wszystkich przybywających turystów. Doskonale wyposażony obiekt będzie idealną atrakcją dla osób w każdym wieku.

Kompleks basenowy zapewnia świetną rozrywkę na basenie krytym, który urozmaici pobyt w Pogorzelicy w okresie chłodniejszych pór roku. Na tych, którzy przybywają do nadmorskiej miejscowości w sezonie letnim czeka basen odkryty. Do dyspozycji osób korzystających z nowoczesnego obiektu oddana jest również strefa SPA, na której obszarze znajdują się basen solankowy, jacuzzi, dwie zjeżdżalnie kryte, rodzinna zjeżdżalnia zewnętrzna, ścianka wspinaczkowa, dostępna w porze cieplejszej oraz sucha sauna.

Dla osób oczekujących jeszcze bardziej relaksującego wypoczynku przygotowano baseny termalne z wodospadem o różnej temperaturze, basen z przeznaczeniem do ćwiczeń oraz kąpieliska ze stanowiskami do masażu brzucha, barku i całego ciała.

Spragnionych idealnego wypoczynku z pewnością zadowoli również możliwość wodnego masażu stóp oraz tepidarium, czyli specjalne pomieszczenie wyposażone w podgrzewane łóżka, w których dodatkowymi atrakcjami jest muzyka relaksacyjna oraz piramida Flamma Magica dr Frenkel.

Pasjonatów zdrowego ruchu i aktywnego wypoczynku zachwyci możliwość uprawiania aerobiku wodnego, a rodziny z dziećmi odnajdą mnóstwo atrakcji w krytej dżungli dla dzieci i odkrytym placu zabaw, który otwarty jest w okresie letnim.

Aquapark powinien być obowiązkowym punktem odwiedzin dla pasjonatów sportu oraz aktywnego i intensywnego wypoczynku. Na wyspecjalizowanych do tego celu basenach można uprawiać różnego rodzaju dyscypliny sportów wodnych w tym gry zespołowe.

W okolicy znajdują się również mniejsze baseny i kąpieliska, które zapewniają doskonały wypoczynek i rekreację nie tylko w sezonie. Kryte obiekty będą idealnym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi ze względu na ich pełne bezpieczeństwo oraz umiarkowaną temperaturę. Baseny są również dobrym pomysłem dla osób pragnących urozmaicić swój nadmorski wypoczynek, ale niekoniecznie rezygnować z wodnych atrakcji.

Wspaniałe warunki krajobrazowe oraz przyrodnicze wybrzeża Pogorzelicy i jej nadmorskich okolic sprawiają, że spacery po tym obszarze nie mogą równać się z niczym innym. Właśnie dlatego tak popularne są tu różnego rodzaju wyprawy krajoznawcze szlakiem najbardziej urokliwym miejsc rewalskiego i pogorzelickiego wybrzeża. Długie, piękne trasy, które obfitują w zniewalające widoki i towarzysząca im morska bryza doskonale urozmaicą plażowy wypoczynek.

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej reprezentatywnych tras tego rejonu Polski jest Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, który stanowi część nadmorskiego szlaku oznaczonego kolorem czerwonym. Spacerowo-wycieczkowa droga jest odcinkiem Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9, który przebiega od Portugalii, przez Polskę, aż do Estonii. Na polskim obszarze trasa przechodzi przez: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, czyli miejscowości znajdujące się w bliskim sąsiedztwie Pogorzelicy, które tworzą jeden z najbardziej malowniczych obszarów polskiego wybrzeża.

Pogorzelica i jej okolice obfitują w atrakcje, które ucieszą zarówno amatorów wodnych atrakcji, niekoniecznie tylko tych nadmorskich, jak i zwolenników relaksującego wypoczynku w solankowych basenach, czy miłośników naturalnego, przyrodniczego piękna, które jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech tutejszego krajobrazu.

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page