top of page

Idealna Pogorzelica!


Pogorzelica cieszy się świetnymi warunkami krajobrazowymi, licznymi atrakcjami sportowymi i przyrodniczymi, jednak nieodmiennie jej największym atutem jest plaża. Każda nadmorska miejscowość ma swoje kąpielisko, lecz to właśnie plaża w Pogorzelicy cieszy się dużym uznaniem, nie tylko wśród polskich amatorów relaksującego wypoczynku.


Jeżeli kiedykolwiek powstałby schemat idealnej plaży, prawdopodobnie ta w Pogorzelicy spełniłaby większość, jeżeli nie wszystkie jego kryteria. Podłoże stanowi tutaj drobny, naturalnie biały piasek, który sprawia, że spacer wybrzeżem bez obuwia jest prawdziwą przyjemnością. Plaża jest szeroka i otoczona terenem leśnym. Bliskość nadmorskiej roślinności w połączeniu z orzeźwiającą bryzą przynosi upragnione ukojenie w sezonie największych upałów. A jeżeli pogoda dopisuje, plaża w Pogorzelicy zamienia się w rajskie kąpielisko, na którym brakuje tylko palm.


Kąpielisko pogorzelickie jest strzeżone na długości około 200 metrów. Jeżeli chcemy wypoczywać w bezpiecznej strefie, powinniśmy udać się w rejon od zejścia przy ulicy Plażowej do ulicy Sztormowej, leżącej tuż przy POLLI Apartamentach, lub w okolicy zejścia ulicą Morską. Ten obszar będzie idealnym miejscem na plażowanie dla rodzin z dziećmi. O bezpieczeństwo w morzu zadbają wykwalifikowani ratownicy w rozstawionych co 100 metrów stanowiskach ratowniczych, które funkcjonują codziennie od godziny 10 do 18. Stosunkowo płytki akwen przybrzeżny sprzyja kąpielom małych dzieci, dlatego rodziny mogą poczuć się tutaj bardzo komfortowo. Osoby niepełnosprawne powinny wybrać zejście przy ulicy Plażowej, aby w jak najwygodniejszy sposób dostać się na plażę.

Nie zabraknie także dobrej infrastruktury, na którą natkniemy się przy zejściach, ale też na samym piasku, na którym w sezonie rozstawiane są ogródki z zimnymi napojami. W bardzo bliskiej odległości od plaży znajdują się nasze Apartamenty POLLI, bo zaledwie 100 metrów od wybrzeża.


Plaża w Pogorzelicy będzie doskonałym miejscem na spacery i jogging. Malownicze widoki cieszą oko odwiedzających o każdej, nawet chłodniejszej porze roku. Warto więc wybrać się tutaj na krótką lub dłuższą wyprawę. Ta druga opcja może być znacznie bardziej interesująca. Jeżeli obierzemy trasę w kierunku Mrzeżyna, czeka na pasjonująca wędrówka po mniej zatłoczonych miejscach, o których możemy już powiedzieć, że są częścią dzikiej plaży. Nawet w sezonie nie spotkamy tu wielu turystów. Możemy się więc cieszyć zarówno wypoczynkiem w strefie dobrej infrastruktury, i chronionego kąpieliska, jak i w bardziej ustronnych warunkach.

Doskonałe zaplecze infrastruktury turystycznej, dbałość władz miasta o środowisko naturalne na plaży, a także bezpieczeństwo plażowiczów oraz ogólna, dobra opinia na temat Pogorzelicy zaowocowała w 2016 roku wyróżnieniem w postaci Błękitnej Flagi. Nagroda przyznawana przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej od lat docenia plaże spełniające wysokie kryteria czystości, jakości wody, bezpieczeństwa oraz przyjazności infrastruktury i klimatu. Zrealizowanie tych wymogów przez plażę w Pogorzelicy w oczywisty sposób świadczy o wysokim poziome oferowanych tutaj usług.


Wyróżnienie pogorzelickiej plaży, ale też innych kąpielisk w bliskiej okolicy każe zwracać uwagę na polskie wybrzeże i jego nadmorskie perełki. Białe, szerokie, piaszczyste plaże wyróżniające się czystością i dobrą infrastrukturą to domena naszego brzegu. Miejsce do wypoczynku znajdą tu zarówno rodziny z dziećmi, osoby poszukujące licznych atrakcji, pięknych widoków oraz zwolennicy ustronnego wypoczynku.

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page